27 Porcji Family Slow Food

Miejsce magiczne! Rodzinna restauracja ukryta wśród zieleni Woli Justowskiej, przy Alei Kasztanowej – czy taka sceneria już nie przywodzi samych ciepłych myśli?

www: 27 Porcji Family Slow Food.

My wybraliśmy ’27 porcji’ tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, jako miejsce na dwurodzinny, niedzielny obiad. I to była doskonała decyzja!

27 Porcji Family Slow Food

Gdy dojechaliśmy na miejsce naszym oczom ukazał się dworek za porośniętym zielenią kamiennym ogrodzeniem. Aby trafić do restauracji budynek należy obejść, mijając duży plac zabaw dostępny dla dzieci latem.

Już od wejścia czuć rodzinną i przyjazną atmosferę. Obsługa jest bardzo miła, kulturalna. Szybko przekonaliśmy się, że w lokalu króluje jego właścicielka – urocza Tosia.

Karta dań krótka i konkretna, co bardzo cenimy. Dostępne jest także oddzielne menu dziecięce, obejmujące 5 delikatnych dań i urozmaicone kolorowanką.
Rozpoczęliśmy, jak na niedzielny obiad przystało, od rosołu z kaczki. Pyszny, esencjonalny, gorący – idealny na zimowe dni. Następnie sandacz – delikatny, pyszny i wręcz rozpływający się w ustach oraz golonka, której sama zazwyczaj nie zamawiam, ale dzięki Mężowi mogłam spróbować – smaczna, soczysta i dobrze przyprawiona. Skusiliśmy się także na wspomniane pod koniec karty domowe frytki – polecamy spróbować.

Rosół z kaczki
Golonka
Sandacz

Obiad zwieńczyliśmy obowiązkowym w naszym przypadku espresso i deserami. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie kremówka z wiśniami. W karcie był też sernik i fondant czekoladowy i jak zwykle bardzo długo walczyłam z tym wyborem, decydując się ostatecznie na wspomnianą kremówkę – zdecydowanie nie żałuję. Wspaniały, nieprzesłodzony krem, nie za lekki, nie za ciężki, w sam raz, no i wiśnie, które według mnie stanowią o sukcesie tego deseru – wciąż, nawet teraz w trakcie pisania o nich, doskonale pamiętam ten smak. Jak wspomnienie przetworów domowych z dzieciństwa.

Kremówka z wiśniami

Miejsca w lokalu jest dużo, a obsługa bardzo pomocna i wyrozumiała. Obok stolika ustawiliśmy dwa, w pełni wyposażone wózki dziecięce, którymi w kryzysowych momentach mogliśmy bez trudu objechać salę. Pan Kelner pomógł nam również zorganizować przestrzeń tak, aby przynoszenie i stawianie posiłków nie sprawiało nikomu trudności. Toaleta z pozoru niewielka, ale bez trudu pomieściła dwoje rodziców z bobasem i przewijak, który jest dostępny u obsługi. W sali znajduje się także kącik dla dzieci – stolik z drobnymi zabawkami, a także zdradzę, że na wiosnę ogród przed restauracją ma się powiększyć i być jeszcze bardziej przystosowany dla wizyt rodzinnych.

Podsumowując, 27 Porcji Family Slow Food to wspaniałe miejsce na rodzinny obiad, ciepłą kawę i pyszny deser po spacerze. Filozofia zdrowego, wyśmienitego jedzenia, które trafia na nasze talerze w parze z ciepłą atmosferą tworzą naprawdę udane połączenie.

Nie możemy się już doczekać, aż odwiedzimy ’27 Porcji’ ponownie – zapewne na wiosnę!

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”19″]
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź