• Internet,  mamymiejsca on-line

  MamyMiejsca on-line

  MamyMiejsca.pl powstały, jako baza miejsc przyjaznych wizytom rodzinnym oraz wspierających rodziców w codziennym życiu. Codziennie na mapę MamyMiejsc dołączają nowe – miejsca wartościowe, tworzone z pasją i sercem.

  W obecnym świecie Internet także zasługuje na taką mapę, dlatego dziś z dumą prezentujemy pierwszy artykuł z cyklu “MamyMiejsca on-line”. W ramach cyklu, co miesiąc na stronie pojawi się artykuł opisujący kilka miejsc w Internecie, które warto poznać i odwiedzać, będąc rodzicem.

  Dziś chcemy pokazać dwa wyjątkowe miejsca, które zostały stworzone z myślą o rodzicach zmagających się z tematem powrotu do pracy. Pierwsze z nich, to portal MamoPracuj.pl prowadzony przez Fundację Mamo Pracuj, który wspiera rozwój zawodowy kobiet i pomaga im w tej drodze. Drugim miejscem jest Fundacja Prawo dla mam, oferująca pomoc prawną mamom i wspiera rozwój kobiet.

  Zapraszamy do lektury!

  Fundacja Mamo Pracuj, portal www.mamopracuj.pl

  Ogólnopolski portal mamopracuj.pl prowadzony przez Fundację Mamo Pracuj działa nieprzerwanie od ośmiu lat. To przestrzeń dla wszystkich kobiet i mam, które chcą być aktywne zawodowo.

  W ramach swoich codziennych działań, Zespół mamopracuj.pl informuje o elastycznych formach zatrudnienia (w tym pracy zdalnej), podpowiada jak szukać pracy i rozmawiać z pracodawcą a także wspiera kobiety w rozwijaniu własnych biznesów i poszukiwaniu niezależności finansowej.

  Założycielki portalu z radością mówią: „Ogromną dumą mamopracuj.pl jest duża i aktywna społeczność kobiet dla których działamy.”

  Na portalu mamopracuj.pl znajdziemy:

  • ogłoszenia o pracę,
  • Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom,
  • oraz liczne publikacje merytorycznych tekstów dotyczące powrotu do pracy, zakładania i prowadzenia działalności, rozwoju zawodowego i osobistego oraz łączenia życia prywatnego i zawodowego.

  Wszystkie te informacje są dostępne bezpłatnie dla czytelniczek i czytelników.

  Założycielki portalu wierzą, że aktywizacja zawodowa mam nie może istnieć bez zrozumienia i elastyczności dlatego mamopracuj.pl współpracuje z firmami oraz organizacjami przy tworzeniu przyjaznych miejsc pracy dla rodziców, a także realizuje warsztaty, kursy dla rodziców szkolenia oraz kampanie employer brandingowe i rekrutacyjne dla firm.

  W ofercie portalu znajdziemy także:

  • wsparcie przedsiębiorczości kobiet, podczas organizacji akcji doradczych i mentoringowych oraz konkursów grantowych na założenie własnego biznesu (np. akcja z Rossmann pn Stań na własnych nogach)
  • bezpłatne projekty i kampanie społeczne podczas których można skonsultować dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, oraz skorzystać w pomocy coach’ów, prawników i innych specjalistów, którzy mogą pomóc kobietom w rozwoju zawodowym.

  Gorąco polecamy zapoznanie się z programem oraz odwiedzić grupę na Facebooku: #MamoPracujwIT, które działając od 2016r. pokazują możliwości rozwoju w branży technologicznej.

  Zapraszamy też do obejrzenia najnowszego filmu na kanale YouTube: Mamy mają moc, kobiety mają moc i właśnie o tej sile jest nasz film Fundacji Mamo Pracuj

  Zachęcamy Was gorąco do odszukania Mamo Pracuj w sieci oraz mediach społecznościowych:

  Fundacja Prawo dla mam

  Fundacja założona w 2016 roku przez mec. Kingę Lalowicz i mec. Justynę Dębską- Szuszkiewicz, które od ponad trzech lat pomagają pro bono kobietom oczekującym potomstwa oraz młodym matkom a także oferują konsultacje indywidualne oraz szkolenia i warsztaty.

  Wszystko zaczęło się od bloga parentingowego o tematyce prawniczej, który pokazał, jak wiele kobiet potrzebowało wsparcia i porady prawnika. Tak zrodziły się pierwsze warsztaty oraz idea przyświecająca fundacji „Prawo dla mam”.

  Założycielki fundacji głęboko wierzą, że można być szczęśliwą mamą i jednocześnie dobrym pracownikiem, czy szefową prowadząc skutecznie własny biznes i pragną pomagać innym to osiągnąć.

  Od kilku lat fundacja „Prawo dla mam” pomaga kobietom i mamom w całej Polsce realizować się zawodowo, poznać swoje prawa a także z powodzeniem zachować work-life balance.

  Zespół fundacji chętnie pomaga w kwestiach formalnych i prawnych, związanych z powrotem na stanowisko pracy a także formalnościach związane z prowadzeniem własnego biznesu.

  W ofercie fundacji znajdują się liczne warsztaty dla mam (stacjonarne i on-line).

  Obecnie przy fundacji działa także:

  • poradnia prawna, w ramach której można on-line zgłaszać swoje wątpliwości i napotkane problemy;
  • strefa rozwoju, stworzona z myślą o wszystkich mamach – tych, które pragną łączyć pracę zawodową z macierzyństwem oraz tych, które wciąż poszukują swojej drogi;
  • dzięki dotacji z UE powstała także pierwsza e-learningowa platforma prawnicza dla mam!

  A do końca roku warto skorzystać z promocji i zamówić bezpłatnie kurs: „Mama wraca do pracy”

  Zachęcamy Was gorąco do odszukania Prawo dla mam w sieci oraz mediach społecznościowych:

  Dziękujemy za przeczytanie pierwszego artykułu z cyklu “MamyMiejsca on-line”. W listopadzie przygotujemy dla Was kolejną dawkę ciekawych miejsc, w które warto zawędrować w Internecie.

  Jeśli znacie miejsca, o których warto powiedzieć innym Czytelnikom i chcecie aby pojawiło sie w kolejnych artykułach z cyklu – piszcie do nas pod adres: kontakt@mamymiejsca.pl lub w zostawcie komentarz poniżej.

  MamyMiejsca.pl powstają dla Was!

 • zestawienia

  Pomysły na Dzień Dziecka w Krakowie

  Na wspaniałą zabawę z dziećmi zawsze jest dobry moment, ale Dzień Dziecka to dzień wyjątkowy, dlatego specjalnie dla Was stworzyliśmy listę miejsc, które gorąco polecamy odwiedzić w tym szczególnym dniu.

  Świetna zabawa gwarantowana!

  Galeria Kazimierz - „Otwarcie Placu Zewnętrznego” i koncert Dawida Kwiatkowskiego

  ul. Podgórska 34, Kraków

  www.galeriakazimierz.pl

  Uroczyste otwarcie zielonej przestrzeni.
  1 czerwca 2019 roku Galeria Kazimierz, zaprezentuje odmienioną aranżację terenu mieszczącego się przy skrzyżowaniu ulic: Daszyńskiego i Podgórskiej. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy plac przeszedł metamorfozę. Zmieniając całkowicie jego wygląd, właściciele galerii na pierwszym miejscu postawili na komfort odwiedzających, dbałość o środowisko i najbliższe otoczenie.

  To nie koniec atrakcji!
  Mamy dla Was niespodziankę – już 1 czerwca zapraszamy na koncert, który odbędzie się na terenie naszej Galerii. Zapiszcie tę datę w kalendarzu. Przed nami mnóstwo atrakcji.

  Dzień Dziecka w ORZO People Music Nature

  ul. Lipowa 4A, Kraków

  www.orzo.pl

  Kolorowe szaleństwo z chustą animacyjną, zamykanie w bańce i ogromne bańki mydlane, konkursy z nagrodami!

  10:00: Dzień Dziecka na zielono, czyli warsztaty tworzenia lasów w małych słojach z wiszace-ogrody.eu. Obowiązkowe wcześniejsze zapisy: https://www.facebook.com/events/682087805569126/

  Od 13:00 do 18:00: animacje dla dzieci przygotowane przez niezastąpione Animatu: kolorowe szaleństwo z chustą animacyjną; zamykanie w bańce i ogromne bańki mydlane, a dodatkowo konkursy z nagrodami – boksami prezentowymi od Mini M-cars i gadżetami od Animatu.

  Bystry Bobas i Bawialnia M. w stylu Montessori

  ul. Kościelna 3, Kraków

  www.bawialniam.pl

  Bawialnia M. i Bystry Bobas zapraszają dzieci na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka!

  Oto nasz plan na sobotę 1 czerwca:

  10:00-12:00 – zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci CHODZĄCYCH do 3 roku życia (10:00-10:45). Po zajęcia Strefa Wolnej Zabawy.

  13:00-15:00 – zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci NIEPRZEMIESZCZAJĄCYCH SIĘ i RACZKUJĄCYCH (13:00-13:45). Po zajęciach Strefa Wolnej Zabawy.

  W tym dniu wstęp na zajęcia i Strefę Wolnej Zabawy jest BEZPŁATNY!

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują ZAPISY:

  m@bawialniam.pl
  502 699 002

  Do zobaczenia 😉

  A w poszukiwaniu słodkich umilaczy czasu oraz wspaniałych prezentów puśćcie wodze fantazji w:

  Cukiernia Tartelette

  ul. Duża Góra 2/3, Kraków

  www.tartelette.pl

  “To rodzinne przedsięwzięcie łączące magię przepysznych domowych wypieków z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy tylko najwyższej jakości, naturalne składniki. Możesz na nas liczyć, kiedy potrzebujesz tortu na urodziny dziecka lub pełnego zestawu ciast na wesele.”

  Och&Foch

  ul. Podgórska 34 (Galeria Kazimierz), Kraków

  www.ochfoch.pl

  Jeśli szukacie prezentu dla Najmłodszych, to zdecydowanie dobry adres!

  Och&Foch wie, że… “w świecie dziecka potrzebne są zabawki. Mnóstwo zabawek! Edukacyjne książeczki, gry uczące kreatywnego myślenia i wspierające rozwój intelektualny dziecka. I ozdoby do dziecięcego pokoju. Bezpieczne, pobudzające wyobraźnię, stylowe. Przytulanki, poduszki, huśtawki, specjalne pojazdy to transportu klocków i innych skarbów. Niesamowite jeździki uczące równowagi. Wszystko, co sprawia, ze dzieciństwo jest ciepłe i pluszowe.”

 • zestawienia

  Zestawienie MamyMiejsc #3

  Prezentujemy Wam dziś kolejne zestawienie MamyMiejsc – tym razem zapraszamy do zapoznania się z listą restauracji przyjaznym rodzicom i dzieciom w Krakowie.

  A jakie miejsca powinny się według Was znaleźć w kolejnych zestawieniach? Gdzie jadacie najczęściej?

  ORZO People Music Nature

  • ul. Lipowa 4a, Kraków
  • +48 12 257 10 42
  LogotypKraków

  Orzo People Music Nature to naturalnie gościnna miejska przestrzeń, a także oryginalna kuchnia pełna zdrowych składników. Można tu poczuć się wygodnie – zrelaksować się, posłuchać muzyki i złapać oddech od miejskiego zgiełku.

  W ramach restauracji funkcjonują m.in. Orzo Cocktail Bar (bar koktajlowy), Orzo Dj Club (codzienne sety dj-skie), OrzoKids (warsztaty i atrakcje dla dzieci) i Orzo Animals (działania na rzecz zwierząt).

  To miejsce wyjątkowe,pełne zieleni, wspaniałego jedzenia i ciepłej atmosfery. Polecamy gorąco!

  Mozaika Resto Bar

  • aleja 29 Listopada 137, Kraków
  • +48 608 411 224
  Mozaika_logo

  Jak możemy przeczytać na profilu restauracji: “Mozaika Resto Bar to bogactwo kulinarnych doświadczeń czerpiących inspiracje zarówno z polskiej tradycji, jak i nowoczesnych trendów. Mariaż smaków i aromatów  spaja nadrzędna idea – forma nigdy nie może przerastać treści.”

  Nic dodać, nic ująć – tego po prostu trzeba spróbować!

  Zielonym Do Góry

  • ul. Lwowska 1, Kraków
  • +48 572 503 421
  27331879_534394483601664_7536909987656167260_n

  Mieszczącą się na parterze budynku przy Lwowskiej 1 w Krakowie restaurację warto odwiedzić ze względu na lekką, zdrową kuchnię smaczne ryby i dumę lokalu – kiszonki.

  Zdecydowanie polecamy odwiedzić i spróbować!

  BAL na Zabłociu

  • ul. Ślusarska 9, Kraków
  • +48 734 411 733
  logo_BAL-01

  BAL karmi Zabłocie od 2012r. Znajdziesz u nas prawdopodobnie najbogatszy wybór śniadań w mieście, codziennie inny zestaw lunchowy i pyszne menu popołudniowe. Słynne są nasze tosty i bogate bajgle.

  Z całego serca polecamy zatrzymać się tam podczas spaceru po Zabłociu i odpocząć w tej wyjątkowej przestrzeni.

  Zapraszamy już za tydzień na kolejne zestawienie MamyMiejsc i czekamy na Wasze sugestie i komentarze.

  MamyMiejsca.pl

 • zestawienia

  Zestawienie MamyMiejsc #2

  W kolejnym zestawieniu bardzo chcieliśmy Wam pokazać restauracje i kawiarnie przyjazne rodzicom i dzieciom w Warszawie.

  A jakie miejsca są na Waszych listach? Doradźcie nam koniecznie.

  ORZO People Music Nature

  • Plac Konstytucji 5, Warszawa
  • +48 22 629 25 40
  LogotypWarszawa

  Orzo People Music Nature to naturalnie gościnna miejska przestrzeń, a także oryginalna kuchnia pełna zdrowych składników. Można tu poczuć się wygodnie – zrelaksować się, posłuchać muzyki i złapać oddech od miejskiego zgiełku.

  W ramach restauracji funkcjonują m.in. Orzo Cocktail Bar (bar koktajlowy), Orzo Dj Club (codzienne sety dj-skie), OrzoKids (warsztaty i atrakcje dla dzieci) i Orzo Animals (działania na rzecz zwierząt).

  To miejsce wyjątkowe,pełne zieleni, wspaniałego jedzenia i ciepłej atmosfery. Polecamy gorąco!

  Klubokawiarnia Pompon

  • ul. Młynarska 13, Warszawa
  • +48 22 465 20 60
  logo3

  Klubokawiarnia Pompon to nietuzinkowe miejsce stworzone przez dwie mamy, którym brakowało przyjaznego miejsca, gdzie mogłyby się spotkać i miło spędzić czas razem z rodziną i przyjaciółmi.

  Kierując się tą ideą powstał lokal, w którym nie tylko odpoczniesz, zjesz pyszny i zdrowy posiłek, ale także zadbasz o rozwój swoich dzieci, poprzez kreatywne zajęcia i zabawy. 

 • zestawienia

  Zestawienie MamyMiejsc #1

  Oto pierwsze zestawienie MamyMiejsc, w którym prezentujemy miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. 

  A zaczniey od przyjemności, czyli zakupów – poniżej znajdziecie dwa miejsca, do których na pewno warto wybrać się w Krakowie po sprawdzony asortyment.

  Niebanalna Spiżarnia

  • ul. Kniaźnianina 4, Kraków
  • +48 698 076 878
  niebanalna_spizarnia_logo_kolor (002)

  Niebanalna Spiżarnia – prawdziwe jedzenie to coś więcej niż sklep. To miejsce stworzone z pasji do dobrego, zdrowego jedzenia. Lubimy jedzenie i lubimy o nim mówić. Nasze produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, staramy się, aby miał jak najkrótszy skład, “czystą” etykietę i najwyższą jakość.

  Och & Foch

  • ul. Podgórska 34, Kraków
  • +48 508 197 320
  15355700_1841990139413826_5317409521217668725_n

  Och & Foch to wyjątkowy sklep stacjonarny dla dzieci w Krakowie. Oferuje stylowe ubranka, buciki a także mnóstwo zabawek i akcesoriów! 

  Wszystko, co sprawia, że dzieciństwo jest ciepłe i pluszowe.

 • Relacje,  Wydarzenia,  Zakupy

  Trends4Kids – targi mody, akcesoriów dla mamy i dziecka, mody, zabawek

  Sobotnie południe, 14 kwietnia, przeznaczyliśmy na krótki wypad do Tauron Arena na targi Trends 4 Kids. Jeśli byliście to wiecie jak było tam sympatycznie, a jeśli nie to zapraszamy do lektury poniżej – macie szansę co nieco na ten temat poczytać i zaplanować wizytę na kolejnych edycjach targów.

  www: Trends4Kids.

  Lokalizacja targów w Małej Hali Tauron Areny była bardzo wygodna – dosłownie po drugiej stronie ulicy znajduje się wejście do Parku Lotników Polskich, więc była możliwość żeby część rodziny poszła na spacer, podczas gdy mama buszowała wśród stoisk z gadżetami.

 • Jedzenie

  Orzo People Music Nature – Kraków

  Pierwszy raz do Orzo People Music Nature trafiliśmy w grudniu minionego roku zachęceni pozytywnymi opiniami pojawiającymi się w Internecie. Restauracja została otwarta w listopadzie jako siostrzany lokal warszawskiej restauracji z Placu Konstytucji. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiemu makaronowi w kształcie ryżu, który jest składnikiem wielu serwowanych tam potraw.

  Adres: ul. Lipowa 4a, Kraków | www: Orzo.

  Krakowskie Orzo znajduje się w sercu Zabłocia, tuż obok Muzeum Sztuki Współczesnej. Restauracja posiada parking, z którego dzięki podjazdowi można wygodnie podjechać pod drzwi z wózkiem. Po wejściu uwagę przykuwa wszechobecna zieleń – na ścianach i z sufitów zwisają rośliny oczyszczające powietrze. W samym lokalu jest bardzo dużo przestrzeni, nie ma problemu żeby przemieszczać się po nim z wózkiem. Obsługa jest bardzo miła i już od wejścia pomaga w znalezieniu najlepszego stolika.

 • Relacje,  Zakupy

  Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych – Wiosna w Składzie Długa 2018

  Pierwsze wezwanie wiosny w tym roku zaprowadziło nas, dwie mamy na babskie buszowanie wśród kolorowych i pięknie pachnących stoisk w ramach Targów Kosmetyków Naturalnych – Ekotyki Wiosna. Dzieci zostawione pod czujnym okiem i troskliwą opieką Tatusiów, a my z listą wcześniej upatrzonych w internecie ofert stoisk (przeczytajcie więcej w przygotowanym na tę okazję MamyPrzewodniku) wyruszyłyśmy na zakupy.

  www: Ekotyki

  Moc kolorów i pięknych zapachów, wszystkiego można dotknąć, powąchać, wypróbować na własnej skórze – targi są idealną okazją do świadomych zakupów!

 • Relacje,  Zakupy

  Hagi Cosmetics – rozmowa z Panią Gabrielą Kurcińską

  MamyMiejsca: Na Państwa stronie internetowej widnieje informacja, że wkrótce można spodziewać się otwarcia Hagi Baby. Jakie kosmetyki będą wchodzić w skład tej serii?
  Gabriela Kurcińska: Hagi Baby powstało z naszej potrzeby stosowania kosmetyków opartych na naturalnych surowcach dobrej jakości także wśród dzieci. W Polsce istnieje bardzo niewiele firm, które produkują kosmetyki naturalne dla niemowląt. Długo szukałyśmy czegoś, co zaspokoi nasze potrzeby.