Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych – Wiosna w Składzie Długa 2018

Pierwsze wezwanie wiosny w tym roku zaprowadziło nas, dwie mamy na babskie buszowanie wśród kolorowych i pięknie pachnących stoisk w ramach Targów Kosmetyków Naturalnych – Ekotyki Wiosna. Dzieci zostawione pod czujnym okiem i troskliwą opieką Tatusiów, a my z listą wcześniej upatrzonych w internecie ofert stoisk (przeczytajcie więcej w przygotowanym na tę okazję MamyPrzewodniku) wyruszyłyśmy na zakupy.

www: Ekotyki

Moc kolorów i pięknych zapachów, wszystkiego można dotknąć, powąchać, wypróbować na własnej skórze – targi są idealną okazją do świadomych zakupów!

Udało nam się także poznać wspaniałych ludzi, którzy stoją za firmami produkującymi tak uwielbiane przez nas kosmetyki! To zawsze dodatkowa radość po takim wydarzeniu – poza pięknie pachnącą szufladą w łazience, pełną targowych zdobyczy.

Tak właśnie poznaliśmy Panią Gabrielę Kurcińską z firmy Hagi Cosmetics, która uchyliła nam rąbka tajemnicy i opowiedziała o długo oczekiwanej serii Hagi Baby.

Przeczytajcie koniecznie tutaj rozmowa z Hagi Cosmetics – czeka tam na Was również niespodzianka i prezent od Hagi specjalnie dla Czytelników MamyMiejsca.pl.

Bardzo cieszymy się, że w tym roku poznaliśmy także bliżej Panią Karolinę Kiepas – organizatorkę Ekotyków, z którą rozmowę przeczytacie poniżej w tym artykule.  Nie przegapcie!


Z zaplanowanej wcześniej listy odwiedziłyśmy przede wszystkim stoiska Hagi Cosmetics, Mewa, Bydgoska Wytwórnia Mydła, Derma, Iossi oraz Idea Toscana. Na każdym ze stoisk ważnym było dla nas uzyskanie informacji, które produkty są bezpieczne do stosowania dla dzieci, także niemowląt oraz mam w ciąży i karmiących. Byłyśmy miło zaskoczone, że mimo zgiełku i ogromu pracy, większość pytanych osób znalazło chwilę, aby zająć się “wymagającym klientem” i opowiedzieć nam nieco więcej o składzie kosmetyków.

A oto, co udało nam się przywieźć ze sobą do domu:

Na pierwszym zdjęciu, z malutką rączką jednego z naszych najbardziej surowych krytyków 🙂 znajdują się: Hagi – świeca korzenna pomarańcza, mydło z czerwoną glinką, mydło ze spiruliną, balsam do ciała z granatem i imbirem; Bydgoska Wytwórnia Mydła – olej ze słodkich migdałów i mydło z zieloną herbatą; Mewa – mydło lawendowe i peeling pomarańczowo cynamonowy; Iossi – serum nawilżające.

Drugie zdjęcie to: Hagi – ochronna pomada do ciała z serii Woda, świeca korzenna pomarańcza, mydło z peelingiem makowym, mydło z czerwoną glinką oraz mydło aloesowo-ziołowe; Mewa – półkula kąpielowa trawa cytrynowa & may chang oraz mydło nagietek; Bydgoska Wytwórnia Mydła – mydło zielona herbata oraz tłuścioch, Idea Toscana – mydełko marsylskie, Derma Baby – szampon/żel do kąpieli.

Tegoroczna edycja targów odbyła się w Składzie Długa przy Nowym Kleparzu w Krakowie. Niestety z naszego punktu widzenia, lokalizacja była dość niewygodna i trudno było w pełni cieszyć się z zakupów. Nasza determinacja, aby dotrzeć do wybranych wystawców na szczęście jednak wygrała. Jeśli chodzi o udogodnienia dla mam i dzieci: wjazd wózkiem bardzo utrudniony, podobnie jak przemieszczanie się z wózkiem. Obiecującą perspektywę kolejnych edycji targów przedstawiła nam Pani Karolina Kiepas, organizatorka Ekotyków. Przeczytajcie więcej w rozmowie z Panią Karoliną poniżej!

Karolina Kiepas – Organizatorka Ekotyków

MamyMiejsca: Na wstępie gratuluję kolejnego sukcesu i ogromnego zainteresowania targami. A gdzie  to wszystko się zaczęło, skąd pomysł właśnie na Ekotyki?
Karolina Kiepas: Pomysł na dedykowane naturalnym kosmetykom wydarzenie przyszedł mi do głowy, gdy sama zwróciłam się w stronę naturalnej pielęgnacji. Szukałam sklepów, drogerii, oglądałam młode marki kosmetyczne na Facebooku, zachwycałam się ich opakowaniami ale było mi mało. Chciałam próbować, wziąć do ręki, zdecydowanie szukałam kontaktu bezpośredniego. Bywałam na różnych targach: modowych, targach dizajnu, piknikach z jedzeniem – tu bardzo często pojawiały się pojedyncze stoiska z kosmetykami naturalnymi, przy których panował większy ruch niż przed tymi z jedzeniem. To zachęciło mnie do stworzenia dla nich osobnego wydarzenia.

MM: Jak wyglada proces wyboru Wystawców, jakie wymogi musi spełnić firma i na co zwraca Pani uwagę aby zapewnić jak najwyższą jakość dla klientów podczas targów?
KK: Przeglądam wszystkie zgłoszenia, które wpływają do nas. Zwracam przede wszystkim uwagę na składy. Na starcie odpadają marki udające naturalne lub wegańskie, często z powodu mody, jaka na nie nastała. Sceptycznie podchodzę do produktów, których dystrybucja jest oparta o MLM (marketing sieciowy), chyba że mają naprawdę dobre składy. Staram się, by wystawcy byli różnorodni, by dwie marki produkujące mydła nie musiały stać obok siebie. Gdy lista wystawców się zapełnia i o ostatnie miejsce walczy np. marka z peelingami do ciała i naturalne olejki do brody to zdecydowanie wygra marka z olejkami. Bo peelingów zawsze jest pod dostatkiem 🙂

MM: Kosmetyki naturalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet w ciąży, mam karmiących i wybierających produkty dla dzieci – czy przy okazji kolejnych wydarzeń planuje Pani zapewnić uczestnikom udogodnienia w postaci podjazdu dla wózków, toalety z przewijakiem, pokoju do karmienia, kącika zabaw itp?
KK: Bardzo bym chciała, musielibyśmy się postarać jednak o jakiegoś sponsora. Na tę chwilę trudno mi powiedzieć jakie udogodnienia dla kobiet w ciąży czy mam z dziećmi będziemy mogli zapewnić, ponieważ wciąż szukamy lokalizacji na następną edycję. A to właśnie od lokalu i jego możliwości zależy co da się zrobić.

MM: Jaki jest Pani kolejny cel, marzenie związane z rozwojem Ekotyków?
KK: Chciałabym, żeby wydarzenie rozwinęło się o inne miasta i już nad tym pracujemy. Fajny byłby też podział na sekcje, np. kosmetyki naturalne dla mężczyzn, dla mam i dzieci, dla naturalnych detergentów. Ale nie jest to aż tak nieosiągalne marzenie, myślę, że niedługo się spełni.

Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź