Ka Udon Bar

Czy solidny, ciepły posiłek musi zawsze oznaczać sztukę mięsa? Na to pytanie mój Mąż ma szybką i twierdzącą odpowiedź, jednak jest miejsce, któremu udało się zweryfikować ten światopogląd. Takie miejsce znajduje się przy ulicy Rakowickiej, to restauracja kuchni japońskiej, genialny w swej prostocie Ka Udon Bar.

www: Ka Udon Bar

Krótkie, ale konkretne menu prezentuje udon w kilku odsłonach zarówno na ciepło jak i na zimno, kilka przystawek, lody, wybór herbat oraz niesamowite kawy. Tym ostatnim trudno się dziwić, ponieważ twórcy Ka Udon Bar to nie nikt inny, jak ekipa Karma Cafe oraz Coffee Roasters.

Zestaw kiszonek (ogórek, burak, marchewka)

Odwiedzaliśmy Ka Udon Bar kiedy byłam jeszcze w ciąży i odwiedzamy do dzisiaj. W menu trudno znaleźć cokolwiek, czego ciężarna powinna unikać – makaron z warzywami w pysznym, warzywnym bulionie, warzywa w tempurze oraz kiszonki. Dla nie-ciężarnych, jako dodatek można poprosić także o jajko, surowe lub gotowane bardzo długo w niskiej temperaturze i przyznam, że spróbowałam podczas wizyty w zeszłym tygodniu skoro już mogę jeść wszystko!

Udon z warzywami w tempurze, w tle wersja z ciastkiem warzywnym
Delikatna, kawa o niskiej kwasowości podawana w stylowych filiżankach

Kilka osobnych słów należy się obłędnemu deserowi, jakim są serwowane w restauracji lody z czarnego sezamu oraz z zielonej herbaty. Nie są podobne do na co dzień znanych nam lodów, jednak są bardzo delikatne, orzeźwiające, nieprzesłodzone i bardzo wyraziste w smaku. Zdecydowanie polecam spróbować każdemu!

Lody z czarnego sezamu i z zielonej herbaty

Lokal nie jest duży, ale bardzo przestrzenny, urządzony dość surowo, jednak panuje tam niemal rodzinna atmosfera za sprawą obsługi oraz otwartej kuchni znajdującej się za barem, przy którym także są miejsca do jedzenia. Oprócz tego w sali stoi kilka stolików, do których swobodnie można podjechać wózkiem a także dostępne są krzesełka dziecięce.
Toaleta niestety znajduje się w piwnicy, czyli znowu schody, jednak jest koedukacyjna i dobrze przygotowana na wizyty z Najmłodszymi. Obok umywalki jest duży, solidny blat, a w szafce poniżej znajdziemy przewijak.

W restauracji nie ma osobnego kącika zabaw dla dzieci. Nie ma także oddzielnego menu dla dzieci, jednak po konsultacji z Panią kelnerką wiem, że menu jest na tyle elastyczne, że bez problemu można skomponować posiłek dla dzieci. Poza tym, bulion z warzywami i makaronem jest tak smaczny jak zdrowy i myślę, że można go spokojnie podać dzieciom.

Chciałabym tutaj podkreślić rzecz dla mnie bardzo ważną, otóż podczas ostatniej naszej wizyty nadeszła pora nakarmienia także naszego Brzdąca, co też siedząc przy stoliku uczyniłam. Obsługa potraktowała nas fantastycznie i profesjonalnie, czułam się bardzo swobodnie i dzięki temu Ka Udon Bar zyskał w moich oczach dodatkowe punkty, z racji własnych przekonań na temat karmienia piersią w miejscach publicznych!

Podsumowując, uważam, że Ka Udon Bar jest miejscem godnym polecenia kobietom w ciąży oraz już powiększonym rodzinom z dziećmi. Oprócz bardzo smacznego, zdrowego jedzenia i świetnej kawy, spotkacie się tam z profesjonalną obsługą i spędzicie czas w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Mimo, że lokal nie jest w 100% przystosowany pod kątem dzieci, jednak jestem w więcej niż stu procentach pewna, że dzieciom i ich rodzicom jest bardzo, bardzo przyjazny. Szczerze polecam!

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”3″]
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź