MamyMiejsca on-line #2

W kolejnym artykule z cyklu MamyMiejsca on-line przedstawiamy Wam dwa adresy, które warto odwiedzić przeszukując Internet.

Pierwszym z nich jest blog kulinarny Kingi Paruzel, finalistki pierwszej, polskiej edycji programu MasterChef, która od 8 lat przybliża wiedzę na temat gotowania i niezwykle ważnej roli jedzenia w naszym codziennym życiu.
Drugie miejsce, to sklep marki Stuka Puka, która oferuje wspaniałe zabawki pobudzające wyobraźnię i wspierające kreatywność. Marka założona przez Anię Nowacką-Kość i Karola Kość, którzy namawiają do nauki przez zabawę i to wspólnie z całą rodziną!

Zapraszamy do dalszej lektury poniżej i czekamy na Wasze wrażenia!

Kinga Paruzel, www.kingaparuzel.pl

Miłością do gotowania i najlepszymi przepisami częstuje Czytelników bloga www.kingaparuzel.pl. W 2012 wzięła udział w pierwszej polskiej edycji znanego programu kulinarnego MasterChef, gdzie dotarła do finalu.

“Od tamtej pory jeszcze bardziej zakochałam się w gotowaniu i ono stało się moją pracą.”

Obecnie możemy oglądać Kingę i korzystać z jej przepisów śledząc kanał YouTube Kuchnia Lidla. Jest autorką kilku książek kulinarnych: oraz „Nie…zwykła kuchnia”, „Fit słodkości” oraz „Dieta ze smakiem” oraz najnowszej, tegorocznej „Flexitarianizm”.

Jest pasjonatką fotografii, a przed obiektyw najczęściej trafia to, co ugotuje – zajrzyjcie na profil Kingi na Instagramie aby się przekonać.

A sama o sobie mówi tak:
„Urodziłam się i mieszkam na Śląsku, który dla mnie jest najpięknieszy na Świecie. W życiu i w sieci chce pokazać że jedzenie jest ważne, piękne, proste w przygotowaniu i co najważniejsze ma wielką moc! Zawsze powtarzam że życie to kolor a jedzenie to dodatkowo podkreśla. W życiu prywatnym jestem najszczęśliwszą mamą i żoną. Kiedy na świecie pojawiła się Jagienka słowo „rodzina” nabrało mocy. Ona zweryfikowała wiele naszych planów prywatnych i zawodowych. Obecnie to najważniejsza szefowa w naszym życiu, a macierzyństwo dla mnie najtrudniejszą pracą jaką mam do wykonania.

Najważniejsze co mogę dać mojej rodzinie to zdrowie. Uważam, że poprzez nasze wybory mamy wpływ na jego stan. Naszym dziennym „obowiązkiem” jest ruch na świeżym powietrzu, nie zważając na pogodę. Odpornośc budujemy przez przebywanie na świeżym powietrzu i dobrze zbilansowaną dietę. Nasz model żywienia jest bardzo prosty i pyszny. Jemy składniki sezonowe, każdy posiłek ma w sobie warzywa, kasze, ziarna i nabiał im towarzyszą. Minimalizujemy spożycie mięsa – staramy się je jeść raz na tydzień, zastępujemy je jajkami i rybami lub czasami tylko warzywami i owocami. Nasza dieta nazywa się dietą flexitariańską i jest jedną z najzdrowszych na świecie. Poza tym dla mnie istotna jest jakość produktów lubię wiedzieć od kogo pochodzą i znać proces powstania. Za dobrym produktem kryje się moc doskonałych składników, które pomagają odżywić nasze ciało.”

Zachęcamy Was gorąco do odszukania Kingi w sieci oraz mediach społecznościowych:

Stuka Puka, www.stukapuka.com

To marka, która powstała z potrzeby serca. Kiedy Ania i Karol podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad założeniem marki zabawek edukacyjnych wywrócili swoje życie do góry nogami. Zrobili odważny krok rezygnując ze stabilnej pracy na etat i skoczyli w nieznane!

Gdy przyszedł na świat nasz syn wszystko się zmieniło. Zaczęliśmy dużo większą wagę przywiązywać do otaczającego nas świata. Szukaliśmy sposobu w jaki chcielibyśmy przekazać mu wiedzę i zainteresować otaczającą go przyrodą

Ania jest ilustratorką, która przez lata współpracowała z wieloma firmami i agencjami reklamowymi, natomiast Karol jest specjalistą od marketingu.

„Początki były prawdziwą jazdą bez trzymanki, musieliśmy nauczyć się wszystkiego samodzielnie. Nieocenionym źródłem wiedzy okazał się Internet oraz bliscy.”

Wszystko zaczęło się w mikro pracowni, w której sami szlifowali, lakierowali, kleili i pakowali zabawki i pomoce naukowe. W dwa lata, przeobraziła się ona w halę maszynową z prawdziwego zdarzenia a obecnie zabawki Stuka Puka można znaleźć w sklepach we Francji, Anglii, Irlandii, Australii czy Estonii.

„Nauka przez zabawę to główna idea, która przyświeca tworzeniu przez nas kolejnych zabawek. Zależy nam aby rodzice spędzali aktywny czas ze swoimi dziećmi, ucząc się wspólnie i odkrywając piękno przyrody. Namawiamy do odejścia od ekranów telewizorów,tabletów i wejścia do lasu, czy parku.”

Zabawki i akcesoria, które oferuje Stuka Puka łączą różne metody edukacyjne aby pobudzać wyobraźnię i wspierać rozwój kreatywności u najmłodszych. Inspirowane są metodą Montessori, szkołą waldorfską i naukami Gavera Tulley’a czy Richarda Louv’a.

Stuka Puka to także biznes odpowiedzialny i świadomy ekologii. Codziennie udoskonalają swoje działania, śledzą ślad węglowy, który produkuje firma oraz wdrażają ekologiczne rozwiązania: „nasze zabawki pakowane są w stworzone przez nas recyclingowe worki materiałowe, dzięki czemu oszczędzamy wodę i propagujemy ideę zero waste”.

Marka Stuka Puka codziennie się rozwija oraz współpracuje ze specjalistami aby zgłębiać nowe zagadnienia w rozmaitych dziedzinach aby rozszerzać ofertę idealną dla potrzeb swoich klientów. Ponadto wspierają domy dziecka, fundacje i inicjatywy prospołeczne.

A o planach i nowych pomysłach opowiadają:
„W tym roku rozpoczęliśmy również pracę nad serią zabawek dla dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Wspierani przez Uniwersytet Jagielloński i MCP wdrażamy 3 letni program badawczo-rozwojowy, którego finalnym produktem będą zestawy pomocy wraz z naszą autorską terapią. Każdy dzień przynosi nam nowe i fascynujące wyzwania, bo przecież rozwiązań jest tak wiele!”

Zachęcamy Was gorąco do odszukania Stuka Puka w sieci oraz mediach społecznościowych:

Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:

Zostaw odpowiedź