MamyMiejsca on-line

MamyMiejsca.pl powstały, jako baza miejsc przyjaznych wizytom rodzinnym oraz wspierających rodziców w codziennym życiu. Codziennie na mapę MamyMiejsc dołączają nowe – miejsca wartościowe, tworzone z pasją i sercem.

W obecnym świecie Internet także zasługuje na taką mapę, dlatego dziś z dumą prezentujemy pierwszy artykuł z cyklu “MamyMiejsca on-line”. W ramach cyklu, co miesiąc na stronie pojawi się artykuł opisujący kilka miejsc w Internecie, które warto poznać i odwiedzać, będąc rodzicem.

Dziś chcemy pokazać dwa wyjątkowe miejsca, które zostały stworzone z myślą o rodzicach zmagających się z tematem powrotu do pracy. Pierwsze z nich, to portal MamoPracuj.pl prowadzony przez Fundację Mamo Pracuj, który wspiera rozwój zawodowy kobiet i pomaga im w tej drodze. Drugim miejscem jest Fundacja Prawo dla mam, oferująca pomoc prawną mamom i wspiera rozwój kobiet.

Zapraszamy do lektury!

Fundacja Mamo Pracuj, portal www.mamopracuj.pl

Ogólnopolski portal mamopracuj.pl prowadzony przez Fundację Mamo Pracuj działa nieprzerwanie od ośmiu lat. To przestrzeń dla wszystkich kobiet i mam, które chcą być aktywne zawodowo.

W ramach swoich codziennych działań, Zespół mamopracuj.pl informuje o elastycznych formach zatrudnienia (w tym pracy zdalnej), podpowiada jak szukać pracy i rozmawiać z pracodawcą a także wspiera kobiety w rozwijaniu własnych biznesów i poszukiwaniu niezależności finansowej.

Założycielki portalu z radością mówią: „Ogromną dumą mamopracuj.pl jest duża i aktywna społeczność kobiet dla których działamy.”

Na portalu mamopracuj.pl znajdziemy:

  • ogłoszenia o pracę,
  • Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom,
  • oraz liczne publikacje merytorycznych tekstów dotyczące powrotu do pracy, zakładania i prowadzenia działalności, rozwoju zawodowego i osobistego oraz łączenia życia prywatnego i zawodowego.

Wszystkie te informacje są dostępne bezpłatnie dla czytelniczek i czytelników.

Założycielki portalu wierzą, że aktywizacja zawodowa mam nie może istnieć bez zrozumienia i elastyczności dlatego mamopracuj.pl współpracuje z firmami oraz organizacjami przy tworzeniu przyjaznych miejsc pracy dla rodziców, a także realizuje warsztaty, kursy dla rodziców szkolenia oraz kampanie employer brandingowe i rekrutacyjne dla firm.

W ofercie portalu znajdziemy także:

  • wsparcie przedsiębiorczości kobiet, podczas organizacji akcji doradczych i mentoringowych oraz konkursów grantowych na założenie własnego biznesu (np. akcja z Rossmann pn Stań na własnych nogach)
  • bezpłatne projekty i kampanie społeczne podczas których można skonsultować dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, oraz skorzystać w pomocy coach’ów, prawników i innych specjalistów, którzy mogą pomóc kobietom w rozwoju zawodowym.

Gorąco polecamy zapoznanie się z programem oraz odwiedzić grupę na Facebooku: #MamoPracujwIT, które działając od 2016r. pokazują możliwości rozwoju w branży technologicznej.

Zapraszamy też do obejrzenia najnowszego filmu na kanale YouTube: Mamy mają moc, kobiety mają moc i właśnie o tej sile jest nasz film Fundacji Mamo Pracuj

Zachęcamy Was gorąco do odszukania Mamo Pracuj w sieci oraz mediach społecznościowych:

Fundacja Prawo dla mam

Fundacja założona w 2016 roku przez mec. Kingę Lalowicz i mec. Justynę Dębską- Szuszkiewicz, które od ponad trzech lat pomagają pro bono kobietom oczekującym potomstwa oraz młodym matkom a także oferują konsultacje indywidualne oraz szkolenia i warsztaty.

Wszystko zaczęło się od bloga parentingowego o tematyce prawniczej, który pokazał, jak wiele kobiet potrzebowało wsparcia i porady prawnika. Tak zrodziły się pierwsze warsztaty oraz idea przyświecająca fundacji „Prawo dla mam”.

Założycielki fundacji głęboko wierzą, że można być szczęśliwą mamą i jednocześnie dobrym pracownikiem, czy szefową prowadząc skutecznie własny biznes i pragną pomagać innym to osiągnąć.

Od kilku lat fundacja „Prawo dla mam” pomaga kobietom i mamom w całej Polsce realizować się zawodowo, poznać swoje prawa a także z powodzeniem zachować work-life balance.

Zespół fundacji chętnie pomaga w kwestiach formalnych i prawnych, związanych z powrotem na stanowisko pracy a także formalnościach związane z prowadzeniem własnego biznesu.

W ofercie fundacji znajdują się liczne warsztaty dla mam (stacjonarne i on-line).

Obecnie przy fundacji działa także:

  • poradnia prawna, w ramach której można on-line zgłaszać swoje wątpliwości i napotkane problemy;
  • strefa rozwoju, stworzona z myślą o wszystkich mamach – tych, które pragną łączyć pracę zawodową z macierzyństwem oraz tych, które wciąż poszukują swojej drogi;
  • dzięki dotacji z UE powstała także pierwsza e-learningowa platforma prawnicza dla mam!

A do końca roku warto skorzystać z promocji i zamówić bezpłatnie kurs: „Mama wraca do pracy”

Zachęcamy Was gorąco do odszukania Prawo dla mam w sieci oraz mediach społecznościowych:

Dziękujemy za przeczytanie pierwszego artykułu z cyklu “MamyMiejsca on-line”. W listopadzie przygotujemy dla Was kolejną dawkę ciekawych miejsc, w które warto zawędrować w Internecie.

Jeśli znacie miejsca, o których warto powiedzieć innym Czytelnikom i chcecie aby pojawiło sie w kolejnych artykułach z cyklu – piszcie do nas pod adres: kontakt@mamymiejsca.pl lub w zostawcie komentarz poniżej.

MamyMiejsca.pl powstają dla Was!

Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:

Zostaw odpowiedź