Międzymiastowa

Nasza przygoda z Międzymiastową trwa już dość długo i jest to jedna z chętniej odwiedzanych przez nas restauracji. W sercu kompleksu Tytano Dolne Młyny, który sam z sobie jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu z dziećmi wśród kawiarni i restauracji w industrialnym otoczeniu starej fabryki i cieniu dużych, starych drzew, znajduje się właśnie Międzymiastowa.

www: Międzymiastowa

Za pierwszym razem była to szybka wizyta, wczesnym latem na dobrą lemoniadę, czekając na pizzę na wynos (pyszne ciasto, nawet po transporcie do domu!). Byłam wtedy w ciąży i trochę kombinowałam ze składnikami pizzy – nie było z tym żadnego problemu. Następne spotkania z Międzymiastową już były dłuższe, aż wreszcie zorganizowaliśmy tam dwa większe spotkania dla rodziny i przyjaciół, już z Brzdącem w wózku. Za każdym razem obługa wykazywała się bardzo dobrą ogranizacją i chęcią pomocy przy znalezieniu stolika, przy którym będzie nam najwygodniej, w miarę cicho, nie w przeciągu itp. Podczas organizowanej kolacji Pan kelner był tak uprzejmy i przestawił nawet dużą doniczkę z kwiatkiem, aby zrobić miejsce na wózek, zasłaniając go nią jednocześnie od przechodzących gości pozostałej części restauracji. Czuliśmy się naprawdę zaopiekowani – dziękujemy!

Wczoraj, z racji fantastycznego długiego weekendu, udało nam się być tam w ciągu dnia i skosztować nieosiągalnego dotychczas menu lunchowego – było warto.

Zaczęliśmy od sałatki z pikantnym kuskusem, morelami, miętą i granatem oraz pachnącej zupy a’la bouillabaisse z ośmiornicą, dorszem, krewetkami, kalmarami baby i mulami.

Sałatka z pikantnym kuskusem
Zupa a’la bouillabaisse

Następnie skusiliśmy się na filet z makreli z kaszą jaglaną z ziołami, fasolką szparagową i sosem paprykowym oraz drugie danie z zestawu lunchowego: gulasz rybny zapiekany z puree ziemniaczanym i beszamelem.

Gulasz rybny
Filet z makreli z kaszą jaglaną z ziołami

Po raz kolejny byliśmy bardzo zadowoleni z obsługi – mimo niemałego ruchu, Pani kelnerka zaoferowała znalezienie stolika, przy którym będzie nam wygodnie usiąść i postawić obok wózek.
Dla rodziców siedzących Szkrabów restauracja oferuje krzesełka dostawiane do stołu, dla większych dzieci – zestaw do kolorowania, kredki, kolorowanki i książeczki (niestety nie ma osobnego kącika zabaw, niemniej jednak lokal jest przygotowany na każdego wymagającego Gościa).
W toalecie damskiej, w jednej z kabin znajduje się wygodny, drewniany przewijak opuszczany ze ściany i mimo mojego pierwszego wrażenia, że będzie ciasno, wypróbowałam i miejsca jest wystarczająco dużo. Tu jedyny minus – tylko Mama może się zająć “awarią”, ponieważ w męskiej toalecie przewijaka brak.

Podsumowując, Międzymiastowa jest świetnym MamyMiejscem, z przyjazną i pomocną obsługą, świetnym jedzeniem oraz serią udogodnień dla rodziców mniejszych i większych dzieci a miejsca jest dużo, aby wjechać wózkiem.

Latem restauracja ofetuje także miejsca w części ogrodowej, zadaszonej w razie prażącego słońca lub lekkiego deszczu, w otoczeniu zieleni, co z pewnością docenią zarówno rodzice jak i dzieci, aby leniwie spędzać letnie popołudnia, będąc wciąż w samym centrum miasta!

A na koniec, wspomnienie wspaniałego spotkania organizowanego we wrześniu – pyszna deska antipasti!

Deska antipasti

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”13″]
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:

Zostaw odpowiedź