Nad&Greg

Spacerując nad Wisłą w okolicy Kładki Ojca Bernatka gorąco polecamy zajrzeć tuż za rogiem na Podgórze. Nad&Greg to wspaniała, niewielka cukiernia z francuskimi wypiekami z cudownym widokiem na Rynek Podgórski.

www: Nag&Greg.

Już od wejścia wita nas duża, szklana gablota pełna kolorowych, zachwycających wypieków, unosi się zapach gorącej kawy i rogalików w kilku odsłonach. W głębi lokalu kilka stolików oraz nasze ulubione miejsca, zaadaptowane do siedzenia parapety okienne, wykończone w drewnie i wypełnione kwiatami doniczkowymi. Z tego miejsca nawet w deszczowe dni podgórskie uliczki wydają się jeszcze piękniejsze. Miejsca między stolikami jest wystarczająco, aby swobodnie wjechać wózkiem, dla siedzących Maluchów dostępne są wysokie krzesełka, jedynym minusem jest brak przewijaka w toalecie.

Niewątpliwym atutem cukierni Nad&Greg, poza wspaniałymi wypiekami jest świetna obsługa. Przyjazna, bardzo miła i profesjonalna, to Oni tworzą atmosferę tego miejsca, zawsze miło jest pogawędzić przy wyborze pieczywa czy ciastek i aż chce się tam wracać.

Oferowane wypieki są przygotowywane, jak możemy przeczytać na stronie cukierni, z naturalnych składników i sezonowych owoców. W menu znajdziemy pieczywo, wypieki francuskie (m.in. croissant’y, brioszki, pain z czekoladą lub rodzynkami czy chausson z jabłkami), rozmaite tarty, eklery, magdalenki, makaroniki, belgijskie gofry oraz słodkie specjalności różnych regionów Francji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

My tym razem skusiliśmy się na wizytę w porze sobotniego drugiego śniadania, które zwieńczyliśmy zimowym spacerem nad Wisłą. Należy korzystać, skoro grudzień zaskoczył nas w tym roku bezsmogowym powietrzem!

Śniadanie z francuskimi wypiekami

Obowiązkowym elementem niemal każdych naszych zakupów w Nad&Greg jest tarta crème brûlée z wanilią z madagaskaru i solonym karmelem. Pyszności!

Tarta crème brûlée

Trudno mówić o elastycznym menu w cukierni, gdzie dostępne są wyrabiane ręcznie, ale już gotowe wypieki, jednak w przypadku tego miejsca warto wspomnieć o możliwości wyboru i pomocnej obsłudze. Przetestowane kilkakrotnie w trakcie ciąży! Na wszystkie pytania o skład ciastek, o kremy, alkohol, surowe żółtka itp. obsługa odpowiada szczegółowo i cierpliwie oraz są zawsze w stanie zaproponować coś pysznego i bezpiecznego dla ciężarnych.

Dodatkowo w Nad&Greg, jeśli chcemy zastać duży wybór, to po ciastka te należy się spieszyć. Nie możemy tu bowiem mówić o masowej produkcji, ciastka są wyrabiane ręcznie, jest ich owszem dużo i pyszne, ale im bliżej wieczora, tym mniej ich będzie na nas czekać.

W cukierni jest też możliwość zamówienia ulubionych produktów – formularz kontaktowy w sprawie zamówienia znajdziecie na stronie Nad&Greg w sekcji menu.
My przetestowaliśmy tę opcję zaopatrując słodkościami spotkania ze znajomymi – skład, który musiał być wtedy również dostosowany do potrzeb ciężarnych, udało się telefonicznie przedyskutować i dobrać odpowiednie produkty.

Podsumowując, jesto to świetne miejsce aby zaspokoić ciążowe zachcianki, spotkać się na kawie lub wybrać się na rodzinny deser w miłej atmosferze. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie znajdziemy oryginalne, przepyszne, francuskie wypieki, przygotowane z naturalnych i zdrowych składników. Gorąco polecamy!

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”18″]
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź