Nasze grudniowe przygotowania

Święta to spotkanie, święta to ludzie. Wśród codziennych przygotowań do tego wyjątkowego czasu w roku, gdzieś pomiędzy przygotowywaniem dla Was tekstów i przeszukiwaniem Internetu aby tworzyć najlepszą mapę MamyMiejsc, pragniemy Was poznać i chcemy abyście Wy poznali odrobinę nas, od tej prywatnej, domowej strony. 

Dlatego dzisiaj nie mamy nowego artykułu o polecanych miejscach, ani wycinka z kalendarza wydarzeń, dziś dzielimy się z Wami kawałkiem naszych przygotowań świątecznych.

Grudzień to zdecydowanie zapach Świąt, z każdego zaułka, kawiarni, targu czy jarmarku dobiegają zapachy choinek, pierników, czekolady, cytrusów czy zimowego, grzanego wina. Wszyscy wokół wypełniają listy sprawunków, kompletują upominki dla rodziny i najbliższych, wybierają najpiękniejsze dekoracje oraz marzą o tym, że na same Święta spadnie puszyty, biały śnieg i doda uroku każdej chwili.

U nas ten czas to od lat piernik staropolski. Długodojrzewający, zajmujący połowę spiżarni/lodówki, do którego, obowiązkowo powstaje domowa przyprawa do piernika – zapach domu na kilka tygodni gwarantowany! Kolejne tygodnie to pieczenie drobnych pierników, które późnymi wieczorami cała rodzina dekoruje lukrem w najrozmaitsze, koronkowe wzory (lub honorowe… dinozaury, ze specjalnego zestawu foremek, przywiezionego kiedyś z podróży).

Co roku także toczymy długie przeprawy, kiedy powinna w domu stanąć choinka i trudno dojść do świątecznego kompromisu.

W tym roku naszym domu biega 2,5-letni amator pierników oraz… oczywiście kalendarza adwentowego! I o tym dziś opowiemy Wam więcej…

Ta decyzja zapadła o wiele szybciej niż choinka – będzie i już! 😉 Tylko jaki…

Pewne było, że nie będzie słodyczy, ani prezentów na każdy dzień, a przynajmniej nie takich standardowych.

Postawiliśmy na tekturowe domki (drewniane nie były wykonalne w domowych warunkach). Każdy domek, to szufladka, otwierana za pomocą sznureczka. Podjęliśmy decyzję, aby ten wyjątkowy czas spędzić rodzinnie i dlatego codziennie, w każdym z domków znajduje się karteczka z rodzinną aktywnością przygotowującą nas lub nasz dom, do Świąt. Od pieczenia pierniczków, przez pisanie i wysyłanie kartek z życzeniami do rodziny i przyjaciół, rodzinne przygotowywanie łańcuchów choinkowych aż po wspólne leżenie pod kocem ze świątecznymi bajkami. 

Pomysłów jest tyle, ile domów i rodzin – to ma być nasz magiczny czas i przyjemność dla wszystkich domowników.

Długo zajęło przygotowanie samych szablonów, ale potem poszło już z górki!

Jeśli będziecie zainteresowani szczegółami, dajcie koniecznie znać a przygotujemy dla Was instrukcję krok po kroku i listę potrzebnych zakupów. 

Bardzo było nam miło gościć Was w naszym domu i pokazać kawałem naszych przygotowań do Świąt. 

A jak u Was wygląda zazwyczaj grudzień?

Napiszcie, jeśli Wam się podobało i udostępnijcie znajomym!

Dziękujemy!

Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:

Zostaw odpowiedź