Plaża nad Wisłą – Bulwar Kurlandzki

Tym razem nie gastronomicznie!

Chociaż lato minęło, ciepła część jesieni jest już daleko za nami a termometry wskazują jedynie kilka stopni, to warto jeszcze skorzystać z ostatnich bezsmogowych dni na spacer po Krakowie. Jednym z miejsc, które świetnie się do tego nadadzą nawet zimą jest plaża nad Wisłą, niedaleko mostu Kotlarskiego.

 

Od lipca możemy cieszyć się plażą oraz przyległymi leżakami, huśtawkami i ławkami – rekreacyjną przestrzenią nad Wisłą. Latem, od 15 lipca do 10 września miejsce to było wakacyjną strefą plażowania pod hasłem “PrzyStań na Plaży” zorganizowaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej.
Obecnie spacerując Bulwarem Kurlandzkim między Galerią Kazimierz a stopniem wodnym Dąbie napotkamy zimową wersję, mniej gwarną, bez kolorowych atrakcji, muzyki czy foodtruck’ów, wciąż jednak chętnie odwiedzaną.

 

 

Podczas popołudniowych spacerów Maluchy z rodzicami czy dziadkami mogą tu, w niemal samym centrum miasta, spacerować po piasku nad rzeką, korzystać z wygodnych huśtawek a ci, którzy są nieco bardziej odporni na zimno przysiąść na dużych, drewnianych leżakach.
Dodatkową zaletą jest bliskość Galerii Kazimierz, w której dostępność wygodnych i ciepłych pokoi do karmienia oraz przewijania na pewno docenią rodzice najmłodszych Szkrabów.

 

 

Jeśłi będziecie w pobliżu a informacje z pomiarów jakości powietrza nie odradzą oddychania, to gorąco polecam spacer wzdłuż plaży.

 

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”15″]

 
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź