Świąteczne zestawienie MamyMiejsc – Centra i Galerie Handlowe w Krakowie

Grudzień to wspaniały czas, pełen przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uwielbiam ten zgiełk, wybór upominków, układanie w kalendarzu odpowiedniej kolejności zakupów oraz planowanie wypieków, a zwłaszcza pilnowanie, kiedy trzeba nastawić piernik, żeby zdążył porządnie dojrzeć.
Świąteczna gorączka to także czas, który w dużej mierze spędzamy na zakupach! A dodatkowo, będąc Mamą cała ta logistyka nabiera nowych barw i zaczyna bardziej przypominać wieżę kontrolną niż popołudnie z kawą i kalendarzem.

Z tej okazji przygotowałam dla Was świąteczne zestawienie MamyMiejsc, czyli opis Centrów oraz Galerii Handlowych, w których Mamy z dziećmi, przyszłe Mamy oraz całe rodziny, mogą swobodnie korzystać z udogodnień na terenie sklepu.

Zaplanowanie wyprawy do Galerii z Maluchem potrafi być nie lada wyzwaniem, nie tylko w okresie przedświątecznym, a dodatkowo zimą, kiedy trzeba się ciepło ubrać, wewnątrz nie przegrzać, trudno znaleźć miejsce do zaparkowania a sklepy i pasaże są mocno zatłoczone. Mam nadzieję, że to zestawienie pomoże Wam wybrać miejsce, w którym będzie Wam z tym wszystkim zwyczajnie wygodniej.


Galeria Krakowska:

Lokalizacja: ul. Pawia 5, Kraków.

Miejsce w Internecie: Galeria Krakowska.

pokoj dla matki z dzieckiem 2 pokoje do karmienia i przewijania dziecka (na poziomach -1 oraz +1). W pokojach znajdują się “helpomaty”, w których można zakupić pieluszki i inne niezbędne przedmioty.
toaleta dla dzieci Specjalne podesty w toaletach, z których mogą skorzystać Najmłodsi. Obecnie jest ich 6, jak informuje Galeria – będą kolejne 2.
kacik zabaw Plac Zabaw Kulkowo na poziomie +1 (więcej informacji tutaj).
Interaktywny plac zabaw na poziomie +1.
krzeselko 2 krzesełka dla dzieci w strefie restauracyjnej.
wozki samochody Wypożyczalnia wózków dla dzieci z samochodzikiem.
parking rodzinny 7 miejsc parkingowych dla rodzin z dziećmi, znajdujących się na poziomie +2.

Dodatkowo w Galerii Krakowskiej dostępne są opaski dla dzieci, aby były bezpieczne i nie zgubiły się w trakcie zakupów. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu Rodzica, są one darmowe (do odebrania w Punkcie Informacji) i można po zakupach zabrać je ze sobą do domu.

Regularnie odbywają się też w tej Galerii specjalnie organizowane wydarzenia dla Najmłodszych, takie jak Dzień Dziecka czy Lego. Obecnie trwa “Piernikowa Kraina” z wypiekaniem pierniczków i spotkaniami ze św. Mikołajem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Galeria Kazimierz:

Lokalizacja: ul. Podgórska 34, Kraków.

Miejsce w Internecie: Galeria Kazimierz.

pokoj dla matki z dzieckiem 3 pokoje do karmienia i przewijania dziecka. Dodatkowo “strefa matki z dzieckiem” znajduje się także w strefie restauracyjnej.
toaleta dla dzieci W każdej toalecie znajdują się specjalnie przystosowane stanowiska dla dzieci: mini wersje pisuarów i toalet oraz podest do umywalki.
kacik zabaw Kącik zabaw, 2 stoły interaktywne oraz ekran interaktywny znajdują się w strefie restauracyjnej. Kolejne dwa stoły interaktywne znajdziemy na poziomie +1.
krzeselko 3 krzesełka dla dzieci w strefie restauracyjnej.
wozki samochody Wózki dla dzieci z samochodzikiem, znajdziemy na poziomie 0, w korytarzu do “niebieskich” toalet.
parking rodzinny 32 miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi: poziom żółty – 10 miejsc, poziom niebieski – 8 miejsc, poziom różowy – 4 miejsca, poziom zielony – 6 miejsc, poziom pomarańczowy – 4 miejsca.

Dodatkowo w okresie przedświątecznym dostępny jest wewnętrzny plac zabaw na poziomie +1 a także zewnętrzny plac zabaw.

W każdy ostatni weekend miesiąca Galeria Kazimierz organizuje także zajęcia w ramach Małego Kazimierz. Zarówno Najmłodsi, jak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie – do wyboru są zajęcia, najczęściej tematyczne, plastyczne, manualne oraz językowe.


Galeria Bronowice:

Lokalizacja: ul. Stawowa 61, Kraków.

Miejsce w Internecie: Galeria Bronowice.

pokoj dla matki z dzieckiem 5 pokoi do karmienia i przewijania dziecka (2 pokoje na poziomie +1, 3 pokoje na poziomie 0).
toaleta dla dzieci 10 przystosowanych toalet dla dzieci, po jednej w każdej z 5 w damskich i 5 męskich łazienek.
kacik zabaw Obszar Eat&Play w strefie restauracyjnej. Karuzela, Kinderplaneta, Kreatywna Planeta, interaktywna podłoga, stoliki multimedialne, Kącik Filmowy, Kino Malucha oraz Klockolandia
krzeselko 4 krzesełka dla dzieci w strefie restauracyjnej.
wozki samochody Wypożyczalnia wózków dla dzieci.
parking rodzinny 8 miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży oraz 8 miejsc dla rodzin z dziećmi.

Dodatkowo w Galerii Bronowice raz w miesiącu organizowane są teatrzyki dla dzieci. Wydarzenie to połączone jest z warsztatami dla Najmłodszych, zabawami i konkursami.

Wejście na seans w Kinie Malucha (2 razy w miesiącu, na 1 piętrze Galerii) jest bezpłatne po wcześniejszej rezerwacji drogą telefoniczną lub e-mailem. Wyświetlane są bajki edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Niedaleko wejścia do Galerii znajduje się plac zabaw dostępny dla dzieci do 12 roku życia, wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, sprężynowe bujaki itp., cały wyłożony specjalną miękką i bezpieczną nawierzchnią. Tuż przy placu zabaw znajduje się Kreatywna Strefa Gier, dostępna bez ograniczeń wiekowych, w której można zagrać w klasy, chińczyka czy pająka.

Więcej informacji na temat udogodnień dla Rodzin z dziećmi znajdziecie tutaj.

Szczegóły dotyczące dostępnych w Galerii Bronowice atrakcji dla dzieci oraz informacje dotyczące organizowanych wydarzeń znajdziecie tutaj i tutaj.


Centrum Handlowe Serenada:

Lokalizacja: al. gen. T. Bora-Komorowskiego 41, Kraków.

Miejsce w Internecie: CH Serenada.

pokoj dla matki z dzieckiem 5 pokoi do karmienia i przewijania dziecka (1 pokój na poziomie 0, po 2 pokoje na poziomach 1 i 2).
toaleta dla dzieci

10 przystosowanych toalet dla dzieci, po jednej w każdej z 5 w damskich i 5 męskich łazienek. W każdej z toalet jest także niższa umywalka dla dzieci.

kacik zabaw Kącik zabaw dla dzieci znajduje się na poziomie 2.
krzeselko 27 krzesełek dla dzieci w strefie restauracyjnej.
wozki samochody Wypożyczalnia wózków dla dzieci.
parking rodzinny 11 miejsc parkingowych dla rodzin z dziećmi: Poziom 0 – 6 miejsc, poziom +0,5 – 5 miejsc, poziom 1 – 0 miejsc, poziom 2- 0 miejsc.

Dodatkowo w grudniu w CH Serenada można spotkać Św. Mikołaja! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


Kolejne Galerie i Centra Handlowe będą się pojawiać w następnych zestawieniach.

Mocno liczę też na Wasze wskazówki, jakie miejsca chcielibyście zobaczyć w kolejnych zestawieniach!

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”12″]

Zdjęcia – obrazy z logo opisanych sklepów pochodzą ze stron głównych, odpowiednio:
http://www.galeriakrakowska.pl/
http://www.galeriakazimierz.pl/
http://galeriabronowice.pl/
https://www.centrumserenada.pl/#!/

Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź