Wesoła Cafe

Udało się! Do całej listy niebywałych przyjemności jakie niesie ze sobą macierzyństwo mogę dodać jeszcze tę małą radość – zjedliśmy śniadanie poza domem. Po przestudiowaniu stron internetowych kilku kawiarni nasz wybór jednogłośnie padł na Wesoła Cafe. I nie żałujemy!

www: Wesoła Cafe

Znajdująca się przy ul. Rakowickiej kawiarnia wita nas od progu wspaniałym zapachem kawy, gwarem i zgiełkiem.

Przyznam się, że w pierwszej chwili obawialiśmy się, czy uda nam się tam spędzić czas z Maluchem, mimo tego, że “przyjechaliśmy” mniejszą wersją wózka. Daliśmy jednak szansę i sobie i Wesołej, więc wybraliśmy się na poszukiwanie wolnego stolika w głębi sali. Potencjał rośnie bowiem z każdym krokiem: od stolików barowych tuż przy wejściu, przez mniejsze stoliki 2-3 osobowe do sali, w której znajdziemy wygodne kanapy, siedziska i większe stoły. Z ostatniej sali widziałam także wyjście do części ogrodowej, jednak z powodu jesiennej już pogody nie była ona używana (nie wiem, jak jak jest latem, więc trudno mi ocenić).
Usiedliśmy w przejściu między salami i czyhaliśmy aż zwolni się wygodniejsze miejsce, ponieważ pomysł spędzenia sobotniego przedpołudnia akurat w tej kawiarni przyszedł do głów większej liczbie osób niż się spodziewałam.
Złożyliśmy zamówienie i po kilku minutach udało się i zajęliśmy mały, dwuosobowy stolik, przy którym z jednej strony było wygodne miękkie siedzisko a z drugiej krzesło, zaparkowaliśmy wózek w niekolizyjnym miejscu niedaleko naszego stolika a Maluch w nosidełku zajął ze mną kanapę. Warto tu zaznaczyć zachowanie obsługi, która zanim zdążyliśmy się zorientować przeniosła za nami całe nasze jedzenie, dzięki czemu mimo operacji przenoszenia dziecka i wszystkich akcesoriów, mogliśmy zjeść ciepłe śniadanie – bardzo dziękujemy!

Zamówiliśmy dwa duże zestawy śniadaniowe z jajecznicą i kawą. I tu kolejny duży punkt dla Wesołej – rozmiar posiłku zdecydowanie zaspokaja potrzeby zarówno dorosłego faceta, jak i matki karmiącej, która w naszym zestawieniu je obecnie najwięcej z całej rodziny. Pyszne pieczywo, którym można się najeść do syta, świeża szynka, chrupiąca sałatka i obłędna wręcz pasta jajeczna. Należy też wspomnieć o jajecznicy, co do której zawsze wybrzydzam, a tu zjadłam i to ze smakiem. Zaryzykowałam też i do tej pory wierna czarnej kawie skusiłam się na cappuccino z mlekiem kokosowym – pycha, polecam!

Wesoła cafe – śniadanie

Niestety mimo, że razem z nami o tej porze jadło śniadanie chyba pięć rodzin z dziećmi w różnym wieku i lokal jest otwarty na wizyty z dziećmi, brakuje kilku udogodnień dla rodziców. W łazience nie znajdziemy bowiem przewijaka – za miejsce do zajęcia się dzieckiem może jedynie posłużyć dość szeroki parapet pod oknem (jeśli mamy ze sobą na przykład własny podkład). Jest to jednak według mnie rozwiązanie awaryjne i mało wygodne, zwłaszcza zimą. Warto zwrócić też uwagę na wybór stolika jeśli rozważamy karmienie w trakcie naszej wizyty, ponieważ większość stoi dość ciasno i możemy się czuć zwyczajnie skrępowane zarówno my, jak i sąsiedzi. Jest jednak kilka miejsc, gdzie będziemy się czuć wystarczająco swobodnie – tu kwestia szczęścia, czy akurat będą one wolne.

Dla starszych dzieci, dopytałam, jest dostępne krzesełko aby mogły siedzieć z rodzicami przy stole. Dedykowanego, odrębnego kącika dla Maluchów nie ma, ale po zrobieniu krótkiego wywiadu obsługa nie widzi przeszkód, aby naprędce zorganizować przy większym stole miejsce do kolorowania (po raz kolejny, o ile jest taki stół akurat wolny). Menu jest też na tyle szerokie i pozostawia wiele możliwości “kombinowania”, że z pewnością z pomocą bardzo przyjaznej obsługi, bez problemu uda się skomponować też coś dla najmłodszych.

Podsumowując, Wesoła Cafe jest dobrym miejscem, aby spędzić tam miło czas całą rodziną i napić się naprawdę dobrej kawy. Mimo, że miejsca nie ma tam aż tyle, aby swobodnie wjechać z wózkiem i postawić go obok każdego stołu, to spokojnie można temu zaradzić. Menu jest na tyle elastyczne, że zarówno w ciąży, w trakcie karmienia jak i z mniejszymi dziećmi można znaleźć coś dla siebie. Minusem jest tu brak akcesoriów (przewijaka dla młodszych dzieci czy kącika do zabawy dla nieco starszych).

Mimo tego naprawdę polecam i uważam, że warto zapamiętać ten adres na liście miejsc do odwiedzenia, zarówno w ciąży jak i z dziećmi.

Jak tam trafić:

[mappress mapid=”8″]
Bądź na bieżąco lub podziel się tym wpisem:
error

Zostaw odpowiedź